Enteresan Zemin Kaplamaları

   

Dünyanın çeşitli yerlerinde uygulanan en ilginç zemin kaplamalarını bir araya getirdik. Bazılarında kaplama yapılan malzeme tamamen değişik iken bazı örneklerde ise sıradan malzemeleri farklı şekil ve motiflerde kullanarak fark oluşturulmuş. Bu arada kısa bir bilgi: neden kaplama diyoruz da döşeme demiyoruz? Halk arasında genelde zemine kaplanan malzemeye döşeme denir. Örneğin: Salonu parke döşeyelim, gibi. Bu kullanım teknik olarak yanlıştır. Çünkü döşeme kaplamanın altında kalan beton kısımdır aslında. O beton kısmın üzerine seramik, parke gibi malzemeler kaplanır ve bunlara zemin kaplama denir.

 

a98028_floor_1-illusion-france

Kaplamanın üzerindeki dik şekilde kesişen doğruları bazı bölgelerden yoğunlaştırarak algımızda çukurlar varmış hissi uyandırılmış. Çok parlakça düşünülmüş ve enteresan bir fikir. Sanki izohips haritalarına benziyor:)

 

 

 

a98028_floor_2-vintage-belt

 

a98028_floor_3-pennyTamamen bozuk paralardan oluşan bu yer kaplaması da enteresan. Yapması çok zahmetli olmuştur herhalde. Maliyeti ne olmuştur diye sormadan edemiyorum.

 

a98028_floor_4-heat a98028_floor_5-sacramento-airport
 

a98028_floor_6-salt

 

a98028_floor_7-puzzle

Yapboz parçaları şeklinde parke kaplama. Parke kaplamalar bu şekilde üretilselerdi herkes kendi evini kendi kaplardı herhalde:)

 

a98028_floor_8-traffic

 

a98028_floor_9-etched

Bu da oyma işlemeli parke kaplama. Daha çok şark odalarına uygun olabilir.

 

a98028_floor_10-green

En farklı fikirlerle ve en enteresan galerilerle karşınızda olmaya çalışıyoruz. Devamı gelecek, En Güzel Evler’i bırakmayın, takip edin:) Evinizin En Güzel Evler‘den olması dileğiyle…

 


Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir